| mariaevelina a întrebat:

Am dat comanda pe elefant apoi am anulat-o pentru ca niste produse din cos nu imi trebuiau, comanda am dat-o sambata si tot sambata am anulat-o.
Iar acum am primit mesaj de la curier ca (,) comanda a venit si m-a sunat si de 3 ori
daca nu raspund la mesaj sau cand suna, cei de la fan courier o sa trimita coletul inapoi la firma de unde a venit?
Multumesc.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, o să-l trimită înapoi dar foarte probabil intri pe lista "gri" a firmei ce livrează marfa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite pachetul inapoi la firma
Chestea e ca daca mai faci o comanda pe acel site te tine in evidenta

| mariaevelina explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca vorbesc cu curierul si ii spun ca eu am anulat comanda si ca mi au zis ca nu o sa o mai primesc?

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru mariaevelina):

Nu vorbi mai bine, spune-i ca a intervenit ceva neasteptat si nu mai esti in localitate.In lista intri oricum, ai grija la urmatoarele comenzi si nu mai este vreo problema, doar daca se repeta nu-ti mai trimit alta data.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

"Nu vorbi sau mai bine"....asa am vrut sa sune.L-am papat pe "sau", scuze.

| mariaevelina explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Si ce este acea lista?

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru mariaevelina):

O lista neagra, a celor care fac comenzi si nu le onoreaza.Toate site-urile au asa ceva. Daca se repeta o comanda si nu o onorezi(asta a fost prima) intri automat pe ea, nu-ti vor mai onora comenzile.

| mariaevelina explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Dar nu o sa imi vina vreo factura sau ceva scrisoare pentru acestea, nu?

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru mariaevelina):

Cat timp nu ridici ceea ce-ti este trimis, nu.Citeste mai cu atentie data viitoare conditiile. Orice contract odata semnat este pasibil de judecata.Pe net este mai discutabil, deocamdata.dar pe viitor nu va mai fi asa.

| mariaevelina explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Va multumesc enorm, toata ziua am stat stresata cu chestia aceasta

| Krax256 a răspuns:

Daca ai anulat comanda si tot a fost trimisa e strict problema site-ului. Iaq legatura cu ei telefonic si explica-le situatia si sa-si verifice sistemul. Nu este vina ta ca au trimis o comanda anulata. Pe userul tau apare ca a fost si anulata, pe mail sau altundeva o confirmare a anularii?

| mariaevelina explică (pentru Krax256):

Da, si pe site apare ca acea comanda e anulata si am primit si email ca e anulata.