| Andreeauta a întrebat:

Am dat duminica comanda de pe eMAG. Am comandat un telefon si o husa. Husa vine astazi, dar la statusul comenzii la telefon imi apare doar comanda plasata. Am incercat sa-i sun pe cei emeag dar e doar un robot si nu pot sa intreb nimic

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ai facut doua comenzi diferite din aceasta cauza si problema.
Si eu sunt in aceeasi postura.
Am plasat de black-friday doua comenzi, la diferenta de 4 minute intre ele.
Una din ele mi-a venit dupa doua zile, cealalta a ramas la stadiul de "plasata" cam 5 zile, apoi a aparut ca ajunsa in depozitul local, iar de atunci pana azi, nu s-a intamplat nimic.
Dar azi, am primit un mesaj cum ca "datorita perioadei" comanda o sa mai intarzie si ca voi fi anuntat cand urmeaza sa-mi fie livrata.

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Probabil ai cumparat telefonul de la un partener eMag si produsul este livrat mai tarziu.
Cu totii au o perioada incarcata,a fost Black Friday, vin sarbatorile, toata lumea cumpara si cred ca au dificultati in a le livra la timp.
happy
Stai linistita! Va ajunge si telefonul!