| oanaaa246 a întrebat:

Bună ziua, am dat o comanda pe Shein și îmi apare ca nu a fost trimisa de expeditor chiar dacă scrie ca e în București, am văzut ca și alte persoane au mai pățit asta asa ca vreau sa știu în cât timp le-a ajuns comanda?
Am încercat sa vorbesc cu cei de la Shein și nu m-au lămurit deloc, cei de la Sameday nu au comanda și nu știu ce sa fac pentru ca îmi trebuie neapărat pana joi, fiind un cadou de majorat. Chiar am dat comanda din timp (pe 4 aprilie) și din experienta trecuta, având în vedere ca am mai dat o comanda, aceea a decurs normal și a ajuns înainte de termenul de pe site, cu doua zile înainte, la aceasta comanda am termen 19-22, azi e 18 și nu am nici măcar o urma de comanda și sunt cam disperata la momentul actual laughing

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Comenzile dupa Shein vin in 4-6 saptamani, din cauza transportului international care are mari intarzieri de cand a inceput pandemia.
Shein nu este raspunzator de intarzierile postale din China sau tarile pe unde tranziteaza, fiindca ei folosesc cel mai ieftin serviciu postal, care dureaza multe saptamani, in plina pandemie.

| oanaaa246 explică (pentru Violleta2022):

Am mai dat o comanda și a ajuns înainte de termen, speram sa se întâmple același lucru și acum.dar...

| Violleta2022 a răspuns (pentru oanaaa246):

Eu care sunt mult mai aproape de China, am avut supriza sa primesc pachetul dupa 6 saptamani, asa ca nu ma mir de ce intarzie, mai ales ca multe din orasele mari ale Chinei sunt acum inchise, din cauza altui val de covid.
Din pacate nu ai ce sa faci si trebuie sa fii rabdatoare.
Mergi la aniversare cu flori si scuze, spuandu-i ca ai un cadou frumos, dar intarzie din cauza postei internationale.

| daniela1107 a răspuns:

Buna! Sunt în aceiași situație ca tine, ți-a venit coletul?

| oanaaa246 explică (pentru daniela1107):

De când am scris asta, mi-am dat cred ca vreo 10 comenzi laughing inclusiv rochia de majorat, și vreau sa spun ca sunt foarte mulțumită, comanda ajunge în jur de 2 saptamani, poate chiar mai puțin

| daniela1107 a răspuns (pentru oanaaa246):

Pai și în cât timp ți-a ajuns cea cu problema? Încep să mă panichez că mâine trece de termen...

| oanaaa246 explică (pentru daniela1107):

Am avut termen 19-22 și mi-a ajuns pe 21

| MorarIolanda a răspuns:

Bună tia mai venit comanda, ca tot asa am pățit și eu și vreau sa stiu