| Leeagold a întrebat:

Am o intrebare: in ce magazine pot gasi Borax? Borax este un praf cu care poti face sapunuri, detergente sau poti deduriza apa. In cazul meu, eu am nevoie de Borax pentru a face "slime" (sau mazga, in romana). Am fost deja la Auchan unde nu am gasit.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

A mai intrebat unu recent si i-am gasit pe google online cu livrare, depinde ce cantitate vrei. Cred ca ar trebui sa fie si la magazine de metalo-chimice.

| Clorox a răspuns:

Te referi la soda caustica?