| emovladpop a întrebat:

Am pus o comandă pe Wish pentru o jucărie sexuală, și anume o pompă care trebuie să vină în zilele astea. Am văzut că pentru coletele mai scumpe de 40 de lei se plătește o taxă vamală, și trebuie să declar ce este în pachet. Dacă știam asta nu comandam nimic. Doar azi am aflat când am primit alt colet in care aveam o pereche de papuci. Îmi este jenă să mă duc după pachet, ce să fac? Să zic că este altceva în pachet? Ideea este că eu oricum trebuie să le arăt factura de pe mail și ar afla. M-am gândit să printez factura fără să pun poza cu produsul sau cu titlul produsului. Am uitat să precizez că pe cutia produsului o să scrie "echipament fitness". Astazi aproape mi-au deschis acolo în poștă coletul cu papucii, iar dacă o să faca la fel și cu pompa nu o să fie foarte ok. Și vă rog să nu veniți cu răspunsuri gen "de ce ai comandat-o?", fiecare cu nevoile lui. happy Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca stai intr-un oras mare nu intereseaza pe nimeni ce comanzi tu. Daca e un oras unde toata lumea se stie cu toata lumea si angajatii aia sunt barfitori mai intelegeam ingrijorarea ta, dar asa...

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Le spui ca ti-au gresit comanda, iti pui mana in cap si te dai surprins si razi, apoi le spui ca o sa te intelegi tu cu vanzatorul sa iti puna banii inapoi in cont. Asta daca iti e prea rusine sa le spui ca aia ai comandat. Si nici nu cred ca le pasa. Gandeste-te ca asta e job-ul lor, vad sute de pachete pe zi cu tot felul de lucruri.

| emovladpop explică (pentru Bondarel99):

Si sa scoata in posta pompa? Oricum o sa ma puna sa le arat pe mail comanda si atunci se vede clar ce am comandat...

| Bondarel99 a răspuns (pentru emovladpop):

Atunci poti sa le spui ca ai crezut ca e pentru altceva laughing

| emovladpop explică (pentru Bondarel99):

Că mă și cred. Asta este... cred că nu am ce să fac. laughing

| emovladpop explică (pentru Bondarel99):

In Baia Mare. Totusi nu e un oras foarte mare, nici foarte mic... o sa imi asum si asta este

| Bondarel99 a răspuns (pentru emovladpop):

Daca stai intr-un oras mare nu intereseaza pe nimeni ce comanzi tu. Daca e un oras unde toata lumea se stie cu toata lumea si angajatii aia sunt barfitori mai intelegeam ingrijorarea ta, dar asa...

| RAY a răspuns:

Rusine? de ce sa isi fie rusine sunt banii tai, cu tupeu lasa rusinea

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce sa nu fie ok? Eu am comandat prezervative de pe net, am fost la vama, le-am deschis, au vazut, toate bune. Ce naiba, nu mergi acolo sa te judece nimeni. Te stresezi degeaba.

| Frank51 a răspuns:

Stai chill bro, oricum nu te cunoaste nimeni pe moment...

| Hexiled a răspuns:

Atata timp cat sunt straini cei de la vama si nu te cunosc personal n-ai de ce sa ti faci griji

| emovladpop explică (pentru Hexiled):

Si ce ar trebui sa le zic cand ma intreaba ce e inauntru? Pur si simplu imi este foarte rusine sa le zic ca e o pompa care ar trebui sa imi suga... rolling on the floor

| Hexiled a răspuns (pentru emovladpop):

Spune-le ca este o "jucarie"

| Tranconoid a răspuns:

Nu ar trebui sa iti fie rusine din moment ce ai comandat-o si in plus nu au de ce sa rada de tine sau ceva pentru ca si altii comanda si au mai trecut prin asta deci doar du-te si ridica pachet-ul pana la urma ai dat bani pe acel produs.

| emovladpop explică:

Tu nu te masturbezi nu? laughing