| Maldini a întrebat:

Am si eu o intrebare: daca vreau sa vand ceva la o persoana de la distanta cum se procedeaza cu curierul? Sau ce ar trebui sa stiu daca fac astfel? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| nitromonkey88 a răspuns:

Poti pune tu intr-o cutie daca vrei. Sau lasi asa. Depinde ce e. Si da, vin ei la tine acasa si vor lua pachetul. Il impacheteaza cu folia de la ei. Dar poti cauta si pe google si am impresia ca iti spune pas cu pas ce trebuie facut. Am vazut eu asa acum 1 an. O zi buna!

4 răspunsuri:
| nitromonkey88 a răspuns:

Suni la curier, vine acasa la tine, dai adresa unde trebuie dus coletul, si plateste unul din voi taxa. 20 lei curier normal, si 30 sau 25 curier cu verificare la primire. Si daca nu este in regula produsul il dai inapoi.

| Maldini explică (pentru nitromonkey88):

Chiar si la Fan Curier pot sa sun si vin la mine acasa? Si imi impacheteaza ei coletul, sau? Multumesc de raspuns!

| Maldini explică (pentru nitromonkey88):

Si banii cum ii primesc dupa ce destinatarul a platit?

| nitromonkey88 a răspuns (pentru Maldini):

Poti pune tu intr-o cutie daca vrei. Sau lasi asa. Depinde ce e. Si da, vin ei la tine acasa si vor lua pachetul. Il impacheteaza cu folia de la ei. Dar poti cauta si pe google si am impresia ca iti spune pas cu pas ce trebuie facut. Am vazut eu asa acum 1 an. O zi buna!

| Caty68 a răspuns:

Pui obiectul in cutie, o sigilezi, o duci la posta, scrii expeditor si destinatar, adresele si numerele de a telefoan la acestia si dai o taxa la posta si scrii sa fie cu ramburs si suma care o vrei la de la destinatar.