| Lulu55 a întrebat:

Bună ziua! Am trimis un colet prin nemoexpress acum 2 zile. Mi-au dat o hartuita cu awb ul și cred ca mi-a picat din buzunar pentru ca nu îl mai găsesc. Problema e ca, coletul nu a ajuns și cei de la Nemo zic ca nu ma pot ajuta fără awb. Valoarea coletului trimis e destul de mare și nu prea e ok ca nu ajunge la destinatar. Nu pot face nimic în privința asta? Chiar nu ma pot cauta cei de la curier după nume și adresa?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Daca e trimis intern trebuia sa ajunga a doua zi. Suni la serviciu clienti si spui ca ai pierdut awb. Fii ferm. Ei pot cauta coletul in baza de date si dupa numele expeditorului etc. Inregistrezi convorbirea telefonica si daca refuza sa te ajute ii somezi ca te vei adresa la protectia consumatorului. Fara suparare, dar nu e ok sa fii asa plapand. Lupta un pic cand vrei sa rezolvi o problema.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te pot cauta dar nu se deranjeaza. Eu am pus astazi un colet la Fan Courier si am spus doar numele de familie la expeditor. Aparatul lor a completat automat si prenumele si adresa. Adevarul este ca si tu esti vinovat(a). Nu se umbla brambura cu actele de orice fel, chiar de mica importanta.

| Lulu55 explică (pentru Salontanul):

Știu. Nu e prima oara când trimit colete, dar uite ca să întâmplat sa pierd awbul. Totuși coletul trebuia sa ajungă deja, este trimis de luni

| Salontanul a răspuns (pentru Lulu55):

Asa este! Ceva este in neregula. Oricum cred ca o reclamatie la ANPC i-ar aduce pe calea cea buna.

| mihai69 a răspuns:

Dar nu ai cont la ei? Ai putea căuta în contul tău de client ce AWB ai primit.