| Fificici55 a întrebat:

..am vrut sa imi cumpar un sacou si mi s-a spus ca marimea este mixta...ce inseamna asta, ca pot sa imi aleg marimea sau ca marimea e universala?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine ti-a spus ca-i marime mixta?
De unde vrei sa cumperi sacoul?
Nu exista masura universala, pentru ca nu poti pune asocia pe cineva de 50kg cu unul care are 120kg sa-i pui sa poarte acelasi sacou.
Pana nu probezi sacoul, nu-l cumpara, ca-i pacat sa arunci banii.

| xCeline a răspuns:

Da.cel mai probabil e marime universala. Cu toate ca expresia asta de "marime mixta" e ciudata e prima oara cand o aud...

| LanoDeljek a răspuns:

Marime universala? what?

| LanoDeljek a răspuns:

Nu cred ca unu de 200 de kg intra la fel de bine ca unul de 50 de kg in sacoul ala, ca sa fie,, universal"" laughing, marimea variaza