| LauDi a întrebat:

Bună ziua, as vrea sa achizitionez niște perdele de pe eMAG, dar nu sunt sigur dacă masurile sunt lungime pe lățime sau lățime pe lungime, sunt ceva de genu 140×225 cm, poate cineva să-mi clarifice? Mulțumesc în avans.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La fiecare perdea, la eMag, la specificatii spune: inaltimea: 225, latimea: 140. Nu te uita numai sus la descriere. Vezi ca este un buton "Specificatii"!

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Lungime ori înălțime, calculat cu perdeaua ridicată.
Dar, trebuie o poză.
Invers, ar avea o înălțime de 140 cm și ar acoperi doar geam normal, nu geamuri de terasă, de sus până jos.