| LiliMusca a întrebat:

Buna ziua!
As vrea sa fac o comanda din Japonia pentru o tableta grafica, dar cat de mult este taxa vamala si cum se calculeaza?
Multumesc.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana la 10 Eu nu se plateste nimic. De la 10 Eu (inclusiv) pana la 149, 99 Eu se plateste TVA 19% sau mai putin daca sunt produse medicale de stricta necesitate. De la 150 Eu in sus platesti TVA-ul + Taxe vamale: http://bit.ly/2mmpCZT Vezi ca sunt mai multe pagini pe acolo. Trebuie sa cauti!