| Costelus710 a întrebat:

ce părere aveți de AlliExpress? Vreau sa comand de acolo 10 produse in valoare de 220 lei și nu știu dacă merită (nu sunt produse tehnologice, sunt haine și accesorii)
Gen, am vreo asigurare că o să-mi ajungă toate sau se mai pot pierde pe drum?!
Mulțumesc anticipat, dau funda celui mai bun răspuns!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Accesorii da, haine nu recomand, cine știe ce cârpe complet diferite îți vin, maxim dacă-ți iei haine de casă

| Costelus710 explică (pentru Adry05):

Întrebarea principala este :
O să-mi ajungă toate 10 produse oare?!?;

| Adry05 a răspuns (pentru Costelus710):

Depinde de seller, n-am de unde să știu

| Violleta2022 a răspuns:

Daca comanzi 10 produse de cate 220 fiecare, da, platesti taxe vamale si TVA.
Dar daca este doar 1 singur produs de 220 lei, este sub valoarea de $100 si nu platesti taxe.
Nu exista asigurare de transport, dar poti cere vanzatioruluis a platesti DHL-ul si atunci ai siguranta ca ajuns sigur, in termen de 3 zile, doar ca vei platii cateva sute de dolari, fiindca este foarte scupmp.
Aliexpress livreaza in termen de 4-8 saptamani!

| awspam a răspuns:

Nu merita