| Jigokunokishi a întrebat:

Daca am cumparat o imprimanta de la Altex si am dus-o acasa si-am desigilato o mai pot schimba cu o alta? Nu am foloit imprimanta doar i-am co igiliile, dar si pe acelea le-am pastrat.

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da. iti da chiar si banii pe ea daca nu gasesti cu ce sa o schimbi! Conditia este sa ai bonul fiscal si toate componentele aflate in cutie(inclusiv cartea tehnica)!

Bula
| Bula a răspuns:

Pe tot teritoriul UE poti returna ORICE marfa in timp de 5 zile (in unele tari chiar si 15), FARA sa dai vreo explicatie.
Conditia este sa restitui intreg ambalajul si continutul acestuia (accesorii, documentatii), nedeteriorat, impreuna cu bonul /factura de cumparare si certificatul de garantie.