| Rurac_Tudor_2004 a întrebat:

Doresc să comand de pe Amazon și voi plăti cu cardul! Taxele vamale și transportul se vor lua de pe card sau le plătesc eu când ajunge coletul?

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Transport il platesti catre Amazon, deci il vei plati cu cardul.

Taxele vamale le platesti statul roman, deci le vei plati la ridicarea coletului, cu ce vrei tu: card sau cash. Daca vei cumpara de la un subsidiar Amazon din afara UE, vei avea de platit si TVA, tot la ridicarea coletului.

| Rurac_Tudor_2004 explică (pentru JackR):

Curierul vine cu POS pentru carduri pentru că nu voi avea cash când îmi va veni! Sau pot merge la firma de curierat să îl ridic? Are ceva daca am 14 ani?