| IsJustAnIllusion a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problema. Din greseala am trimis aceeasi comanda de doua ori. Am comandat de pe Flanco, am cautat sa vad daca pot sa anulez comanda de pe site, dar nu am gasit nimic. Am sunat la numarul de pe site, dar nu am putut rezolva nimic, prin email nici atat. Cum pot renunta la comanda sau ce pot face? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Una n-o ridici de la curier. Daca n-ai platit cu cardul nu-i problema. Oricum in 14 zile ai dreptul s-o refuzi fara nici o explicatie si in 30 de zile de cand ajunge la ei sunt obligati sa-ti returneze banii minus cei 15 lei de transport.

| lpavel a răspuns:

Inainte sa trimita comada va trebui sa confirmi! Deci te vor suna ei si atunci le vei spune! Bafta!

| Claudiu1905 a răspuns:

Cred ca vor un fel de satisfactie, sa se razbune ca nu mai vrei produsul, pentru ei transportul nu inseamna nimic. Dar nici pe tine nu te afecteaza cu ceva daca refuzi sa-l primesti, lasa-i sa-si faca damblaua

| AliceNeye a răspuns:

Incearca sa iei legatura ei, am facut si eu odata asa, dar am rezolvat, inceacs cand primesti mail, sau prin confirmare telefonica.

| CiocanN a răspuns:

Daca nu vrei comanda deloc, nu o ridici happy nu-ti scoate nimeni banii din buzunar