| UtilityHelper a întrebat:

Buna ziua TPU! Luni, 1 mai am dat o comanda la eMAG la ora 11(am selectat sa fie livrata in showroom) pana aici toate bune, am primit sms-ul pentru confirmare si mi s-a spus ca voi primi un sms/mail cand comanda va fi gata si ma pot duce sa o ridic. Data estimativa a sosirii era ziua urmatoare, 2 mai. Nu am primit nici pana astazi, 6 mai, vreun sms sau mail. La ce m-am gandit? sa-i sun. bun, i-am sunat, iar cel care mi-a raspuns a zis ca nu are de unde sa stie cand vine sau de ce intarzie.

Ce imi recomandati sa fac in continuare?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Inseamna ca e incompetent cel cu care ai vorbit, el ar trebui sa iti spuna de ce a intarziat comanda si sa estimeze o data cand ajunge comanda ta.

Nu poti decat sa astepti pana e gata comanda sau sa o anulezi.

| AutumnDay a răspuns:

Mai suna o data, probabil era cam bleg cel cu care ai vorbit. In mod normal, ei pot cauta in sistem sa vada ce e cu comanda ta. Mai suna la ei si zi-ne ce afli happy Sper sa rezolvi! In locul tau imi pierdeam rabdarea pana acum tot asteptand.

| Kasper56 a răspuns:

Ori anulezi comanda, ori mai astepti.