| metehne a întrebat:

Vreau să dau o comandă din Anglia și nu m-am lămurit total cu costurile. Dacă la checkout, livrarea este gratuită, mai plătesc în plus atunci când comanda va ajunge în țară?
Menționez că totalul nu depășește 50£.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Marea Britanie este, inca, UE. Este ca si cand ai primi un obiect din tara. Pentru ce este din afara UE nu se plateste nimic pana la 9, 99 EU, TVA daca este intre 10 si 1, 49 EU si peste TVA, taxe vamale daca depasesti 150 de EU.