| Bogdan_Mihai_1995_Abul a întrebat:

Vreau sa imi schimb mobila de acasa(dulap, masuta, canapea etc) si am gasit ceva mobila in Germania dar nu e noua, e second. Lucrez pe comunitate si am zis daca tot am ocazia sa o aduc acum. Intrebarea mea este: mi-ar trebui ceva acte la vama sau cum procedez?

6 răspunsuri:
| Mahmou a răspuns:

Sunteti din krefeld
?

| Mahmou a răspuns:

Prima data iti trebuie pasaport buletin toate actele si ei o sa iti ceara actele care trebuie numai daca estii dexemplu daca din alta tara si vii ca refugiat nu o sa mai poti sa iesi din tara

| Mahmou a răspuns:

Daca vrei sa te duci in Germania intra pe Facebook si scrii romani din krefeld. krefeld este un oras din Germania dar tu scrii asa si acolo sunt zboruri din Romania in Germania sau invers si daca vrei sa te duci la vama iti trebuie toate actele si iti cere ei ce trebuie daca nu iei toate actele din Romania se poate sa nu le mai ei

| Bogdan_Mihai_1995_Abul explică (pentru Mahmou):

Nu asta ma intereseaza. Ma intereseaza cum as putea aduce mobila, mobila fiind second hand nu primesc bon pe ea sau ceva ca sa dovedesc ca am cumparat-o. Pot sa o aduc in tara sau cum procedez la vama, imi trebuie ceva sa dovedesc ca am cumparat-o?

| Mahmou a răspuns (pentru Bogdan_Mihai_1995_Abul):

Atunci nu stiu

| Bogdan_Mihai_1995_Abul explică:

Nu asta ma intereseaza. Ma intereseaza daca pot aduce mobila, v-am spus ca e second hand si nu primesc bon la ea ce pot face ca sa o trec granita si sa nu am probleme gen ca ar fi furate