| Furnicuta000 a întrebat:

Cand comandati ceva de pe net voi lasati si bacsis curierului? Adica asa ar trebui?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar atunci cand comand un produs mai greu, voluminos, si mi-l aduce pana in casa.
Asa am dat de exemplu cand am comandat o masina de spalat, cand l-au carat pana la locul dorit, dupa care au dus si pe cel vechi (conform comenzii promotionale).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, platesc mai toate comenzile online si nu mai unblu cu banii cu curierul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu. Eu fac plata in 99% din cazuri in avans si la fel, in aproape toate cazurile, cobor sa iau coletul din strada dupa ce il sun in prealabil ca sa ne sincronizam cit mai bine ca sa nu piarda aiurea timpul cu mine. E platit pentru ceea ce face, daca nu ii convine sa caute altceva. Eu il ajut sa isi faca treaba mai repede cu mare placere, ca nu mor cit ies pana in strada, mi se pare mult mai de bun-simt decat sa stau ca un trintor in casa si sa ii dau x RON bacsis.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa-i lasi. Eu ii las din placere.

| gabicoo a răspuns:

Nu! Mai ales ălora de la Fan Curier! Au pretenția să cobori tu în stradă și să-ți iei comanda de la geamul mașinii!

| alina2k18 a răspuns:

Nu neaparat, daca vrei sa ii lasi 1 leu, 2 -3 e placerea ta.

| Bizon95 a răspuns:

Nu, in afara cand am schimbat frigiderul
omul mi-a adus frigiderul in casa, m-a ajutat la despachetat, dupa care mi-a luat vechiul frigider si la bagat in masina si a plecat cu el, nu mi-am permis sa ii dau decat 50 de lei, insa a meritat cu varf si indesatwinking

| Panamax a răspuns:

Le las cate 5 lei de fiecare data.
Adica pretul unei cafele decente.

| Legion7X a răspuns:

Doamne ferește!

| FreddieM a răspuns:

Daca face ceva in plus fata de ce am platit, de exemplu e greu si ma ajuta sa urc scarile, e meritul lui, desi i-l cam incurca,, disponibilitatea" asta a lui, ca nu se sincronizeaza cu celelate comenzi, deci il merita pe deplin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am lasat 10 lei pentru ca m-a ajutat sa car o usa

| Anonimgirltpu a răspuns:

Nu. E platit sa-mi aduca coletul. Daca nu-i convine ca nu i se da bacsis, sa demisioneze. Nu e vina ta ca nu-i convine salariul.

| Andreeauta a răspuns:

Nu

| Maria_Ana_1992_bmTl a răspuns:

Nu, fiindcă atunci cand plătești comanda, plătești si cu transport, practic el isi câștigă banii din asta.