| Antonies a întrebat:

Când comanzi ceva de pe un site și plătești cu paypal-ul, mai plătești când îți vine coletul? Cum ajunge? Prin poștă?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Transportul se plateste indiferent de modalitatea de plata.
Recomand daca vrei sa faci plata cu cardul sa mentionezi si sa platesti prin aparatul de taxat adus de ei la usa ta, NU cu cardul online.
Iar modalitatea de livrare este fie curier fie poștă in functie de alegerea ta dar si posibilitatea lor.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu recomand sa platesti cand primesti coletul, daca platesti prin card numai platesti nimic la primire

| Violleta2022 a răspuns:

Daca comanzi ceva de pe site-uri internationale si achiti cu paypalul, nu mai platesti nimic la paypal sau la furnizor, dar la intrarea in tara, daca pretul pachetului este peste 100 euro, trebuie sa platetsi taxe vamale si TVA, la Vama Romana.

| Samariteanul a răspuns:

E posibil sa mai platesti transportul iar de ajuns daca ai un nr de tel poti suna si daca e prin preajma ta poti sa-i spui curierului sa-l aduca la o anumita cladire unde il vei astepta sau daca nu iti vine la adresa ta, acasa.

| rootadv a răspuns:

Pai, daca scrie transport gratuit nu platesti transportul, fiecare firma au ceva de transport, posta, firma, etc, depinde de site.