| Morreti a întrebat:

Când trimit ceva prin fan curier, eu ca și vânzător trebuie sa plătesc ceva la trimitere? Sau pot selecta o opțiune prin care numai cel ce primește coletul sa plătească taxa de transport?
Menționez ca acest colet a fost comandat prin OLX!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Trebuie sa platesti transportul. daca esti inteles cu cumparatorul sa plateasca transportu, il bagi in costul produsukui pe care i-l trimiti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu respectivul cumparator. Daca plateste el transportul tu nu mai dai nimic, daca ii dai transportul gratis il platesti tu

| mihai69 a răspuns:

Poți selecta plata la destinație. Posibil ca saitu' OLX să aibă un contract direct cu FAN și să achite ei transportul (astfel încât să fie gratuit și pentru vânzător, și pentru cumpărător) - citește condițiile de funcționare ale lor.

| MateescuParker a răspuns:

Salut, Morreti, da spui de la inceput in anut ca nu vei plati curierul sau il anuti telefonic pe cumparator sau cand faci anutul scrii acolo in descriere, Livrarea nu este gratuita! Si atunci o sa plateasca cumparatorul curierul. happy Funda?