| SingleForOne a întrebat:

Care apa la sticla este mai buna, din supermarketuri?

Răspuns Câştigător
| AlienThor a răspuns:

Ca raspuns la intrebarea ta ultimele teste au aratat:
Apa minerala: Borsec la sticla de sticla si la pet
Apa plata: Aqua Carpatica (sticla de sticla), Borsesc (la sticla de sticla), Bucovina (la pet)

In completare: exista niste esantioane de test pentru apa de acasa, de cele mai multe ori este superioara fata de cele plate imbuteliate, daca nu este perfecta trebuie doar sa pui niste filtre care sunt destul de ieftine.

P.S. Peturile tind sa aiba micro particule de plastic in apa.

O zi buna!

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

DE regulă cea rece pe care o bei tu când ți-e sete. Dacă nu e așa, e VOSS

| Catrice a răspuns:

Știi ca nu plătești apa, ci ambalajul si producătorul... nu?!

| SingleForOne explică (pentru Catrice):

Știu, dar fiecare băutură are proprietățile ei...

| anonimg a răspuns (pentru Catrice):

Si transportul este platit. happy Si vanzatorul. Si statul.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred ca exista vreo diferenta care sa afecteze sanatatea, nici macar pe termen lung. Deci daca ar fi sa luam dupa gust, as lua Borsec sau Aqua, desi nici Zizin, nici bucovina nici perla harghitei nu sunt rele la gust, de regula iau oricare dintre cele mentionate.

| SingleForOne explică (pentru Frank51):

De atunci până acum, pot spune sincer că Borsec, Aqua, și Dorna sunt cele mai bune. Zizin are un gust sec, Azuga are un gust prea simplu (nu știu cum să zic, dar nu se simte ca și cum ar fi o apă normală), iar Bucovina are un gust sărat (parcă de robinet sau nu știu).
Unele magazine nu au Dorna, altele nu au Borsec, iar Aqua e puțin cam scumpă. Depinde în ce magazin sunt la un moment dat, și ce situație financiară am. De obicei cumpăr mai mult Dorna, a doua opțiune este Borsec, a treia opțiune este Aqua carpatica (din motive financiare, dar prima opțiune pentru gust și sănătate).

| gabicoo a răspuns:

Chiuwet Water - Apa de la robinet: e mai curată și mai sigură decât orice apă plată!

| SingleForOne explică (pentru gabicoo):

Nu sunt avansat pentru așa ceva...

| StrongHeart a răspuns:

Borsec plata este destul de buna.

| Panamax a răspuns:

Sticla de sticla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Borsec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzisem că Bucovina...deși Aqua Carpatica e mai scumpă, din câte știu...
Dacă nu vrei să o plătești și ai posibilitatea, mergi la izvor.

| PsyhoChild a răspuns:

Sticlele din material moale sunt preferatele mele, dacă nu găsesc cos de gunoi le pot depozita ușor în rucsac/buzumar

| Pati2500c a răspuns:

Bucovina

| Pantagruel a răspuns:

Orice lichid in PET e gunoi.

| Onisim10 a răspuns:

Aqua Carpatica este cea mai buna apa, si la gust.

| CataCatalin994 a răspuns:

Proxi la 5l, ca e doar 1.80 lei laughing