| sefata a întrebat:

Care dintre firmele Avon sau Oriflame sunt mai bune? Cel mai sincer raspuns primeste fundita

Răspuns Câştigător
| anonim_7229 a răspuns:

Eu personal folosesc avon. dc? pentru ca produsele au o calitate foarte buna iar preturile sunt cu mult mai ieftine decat la oriflame.si inca ceva au reduceri foarte mari. parerea mea da thu poti sa le incerci pe amandoua si sa vezi care iti plac mai mult. fundita?

18 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Depinde.Parfumuri de la ambele, samponuri de la niciunul, creme de fata, ochi si corp Avon, crema picioare Oriflame, deodorante barbati Avon, periute si pasta dinti Oriflame.Cam asa le comand eu

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Eu ti-as recomanda Avon sunt de o calitate ok dar si ieftine in timp ce oriflame e mai scump sincer sa sun am folosit si eu Avon dar nu faceau nimic cremele acolo doar rujurile erau ok acum folosesc yves rocher sunt si acolo destul de scumpe unele dar parfumurile gelurile de dus si tot restul sunt foarte fine si au un miros minunat!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Ma bag si eu aicea in seama cu japca... Fata eu iti propun sa testezi produsele pe pielea ta, nu mai asculta de toate la treburile astea. Ia-ti de exemplu un rimel de la Avon, unul de la Oriflame si unul de la o parfumerie MaxFactor, Lancome sau Bourjois si fa o comparatie intre ele. Produsele cosmetice se aleg de catre cumparatori in functie de 1. necesitate 2. pret 3. calitate. Adica diferenta o face bugetul tau. Ca o recomandare personala, fugi de produsele care se vand in sistem MLM. Si la produsele cosmetice chiar exista o diferenta mare intre ele, nu e ca la detergenti de exemplu, unde Tide=Ariel=Bonux doar ca difere mirosul si pretul.

| Anileda a răspuns:

Avon

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Cred ca Avon, sunt mai seriosi si cand e vorba de a expedia comanda, si mai rapid... si produse mai multe si mai bune

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Unele produse sunt bune de la oriflame dar tot pe primul loc ramane AVON.folosesc de 9ani si sunt fffff multumitta!

| BellaRagazza007 a răspuns:

Votez pentru. AVON. sincer, produsele costa si mai putin ok?
si in + sunt si mai de calitate. deci? pai, vezi tuh, cum iti place!

| Ionutzsa a răspuns:

Eu sunt reprezentant la amandoua happy
Produsele de la Oriflame sunt mai de calitate dar si mai scumpe.
Produsele de la avon sunt ceva mai ieftine si destul de ok.
Eu iti recomand pentru produse de machiaj (rimel, ruj, luciu, fard, etc) avon`ul happy din simplu motiv ca`i mai ieftin, produsele sunt bunicele si nu vad de ce sa le iei la pret mult mai mare de la oriflame.
In schimb pentru parfumuri, bijuterii, genti (in special) iti recomand Oriflame`ul pentru ca sunt mai de calitate si tin si mai mult timp happy.

| Andrea28 a răspuns:

Depinde, unele produse sunt mai bune la Avon si altele la Oriflame big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu iti recomand niciuna dintre acestea.Ai putea folosi produse se la Metropolitan. sunt ieftine si de calitatewinking

| Me_5216 a răspuns:

Eu iti recomand mai de graba Avon... adica Oriflame mi se pare cam. nu stiu dar nu prea imi place

| cristi 25 a răspuns:

Amandoua sunt bune ,ar fi cam una si aceiasi,dar lumea zice ca oriflame e mai buna ca firma,depinde ce te intereseaza,poate ca oriflame face vopseaua de par mai buna si avon face un tus de ochi mai bun depinde ce vrei sa-ti iei si atunci vezi diferenta intre ele care produse sunt mai bune si ca firma si ca produs.

| cristi 25 a răspuns:

Amandoua sunt bune, ar fi cam una si aceiasi, dar lumea zice ca oriflame e mai buna ca firma, depinde ce te intereseaza, poate ca oriflame face vopseaua de par mai buna si avon face un tus de ochi mai bun depinde ce vrei sa-ti iei si atunci vezi diferenta intre ele care produse sunt mai bune si ca firma si ca produs.

| ghetuvictorita a răspuns:

Eu sunt lider oriflame si caut fete care sa fie reprezentanti, de fapt mie imi place mai mult sa spun ca, caut fete care sa isi faca card de fidelitate prin care pot cumpara produse oriflame cu redecere intre 23 si 40%, mai ales ca se dau niste cadouri pentru noii inscrisi. Nr meu este 0761342716 sau mess serbanvictorita@yahoo.com my.oriflame.ro/viky, calalog curent, urmator jos in dreapta.CONVINGE-TE SINGURA. TOT CE POT SPUNE ESTE CA LA ORIF SE CASTIGA MAI BINE PANA LA 40%

| mihaela999 a răspuns:

Daca vrei cantitate alegi avon daca vrei calitate alegi oriflame, in plus produsele de la oriflame sunt naturale si testate dermatologic pe cand la avon nu!

Răspuns utilizator avertizat
| Ramo586913 a răspuns:

Eu sunt reprezentant la oriflame si folosec si produse avon dar sincer fara niciun fel de mustrari iti recomand oriflame pentru ca produsele sunt de calitate si acum sunt niste oferte fantastice mai ales ca au ramas produse din vara acesta
daca vrei sa fii reprezentant la oriflme acum pimesti un discaunt mult mai mare si oferte fantastice produse giordani si nu numai
oricum din cate am inteles la avon nu primesti bani ci doar produse avon in schimb la oriflame primesti cadouri si bani.
succes!kiss

| cleoooo a răspuns:

Eu am fost reprezentant si la AVON si la Oriflame si dintre aste doua as recomanda Oriflame pentru ca produsele sunt mai de calitate cu toate ca sunt mai scumpe decat cele de la AVON, dar cea mai buna firma de cosmetice si accesorii mi se pare Yves Rocher.Sunt reprezentant si sunt foarte multumita de produse.Sunt foarte scumpe fata de AVON sau Oriflame dar sunt facute din plante si in loc de bani primesti cadouri ( doar daca faci comanda de minim 49 sau 99 lei). Multumesc pentru atentie.