| Lili455 a întrebat:

Care e diferența între Oriflame si Avon? Si la care ar fi mai avantajos?

5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Avon sunt de proasta calitate, dar faci mai multi bani din asta

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o diferenta, amandoua au cosmetice la fel de proaste!
De fapt, se fac bani din naivitatea oamenilor, care cumpara produse de calitate foarte proasta, platind o gramada de bani, ca cei care au creat sistemul MLM (multi level marketing) in care sunt atat Oriflame cat si Avon, castige foarte mult, din comisioanele de vanzari.

| Anonima283 a răspuns:

Eu am încercat în trecut aceste produse. Sunt de proastă dar dacă nu îți permiți și altceva sunt ok și alea. Recomand mai mult Avon, calitatea e mai bună.

| Adry05 a răspuns:

Ambele niste firme cu produse extrem de proaste si un pret exagerat pentru calitatea oferita.

| Savas10 a răspuns:

Eu nu bag mana in foc ca sunt produse asa "proaste". Produse de la Oriflame nu folosesc, dar de la Avon, da. Geluri de dus, creme, care-mi plac foarte mult, chiar si parfumuri, preturile sunt acceptabile, nu oricine isi permite unul de 100€. Recomand Avon.