| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa inmatricularea unei masini aduse din Germania?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra aici: http://static.anaf.ro/......2013.html, introduci datele cerute si afli cat trebuie sa platesti timbrul de mediu.
Pentru inmatriculare mai trebuie sa platesti contravaloarea numerelor de circulatie, inspectia la RAR, asigurarea de raspundere civila auto (RCA) si rovignieta. In plus te costa si traducerea actelor si legalizarea semnaturii traducatorului.

| alas a răspuns:

Nu stiu

| Playstation a răspuns:

Daca este utilitara 350E daca este mica ex. Renault 200E

| Antal_Szabo_1986 a răspuns:

La R.A.R aptoximatv 100 de euro in cazul in care masinuta are omologare europeana in caz contrar 200 de euro + taxa inmatriculare 60 ron + talon 37 ron + numere de inmatriculare 40 sau 85 ron daca sunt preferentiale... taxa de poluare si R.C.A difera de la caz la caz pe www.prestariserviciiauto.ro gasesti calculator pentru taxa de poluare si impozit + documentele necesare inmatriculari.