| M2121315 a întrebat:

Cat de rapizi și eficienți sunt cei de la sameday?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca oricare firma. Toate firmele sunt facute din oameni si oamenii sunt fel de fel.

| Furnicuta000 a răspuns:

La mine au venit mereu a doua zi de cand au intrat in posesia coletului. Adica daca pe awb scrie ca azi e predat la curier, maine ajunge la mine. Dar stii cum e cu firmele astea de curierat, unii se plang ca le-au intarziat colete, ca le-au pierdut colete, ca au fost tratati urat de curieri etc iar altii din contra, ii lauda. Nu exista o regula, e imposibil, depinde de curierii si punctul de lucru din zona ta

| Panamax a răspuns:

La mine in zona le zicem nextweek.
Intreb intotdeauna cand cumpar ceva pe net sa nu il trimita cu sameday ca nu o sa ridic coletul daca intarzie mai mult de 3 zile.

| George12356456 a răspuns:

Sunt foarte ok, cel puțin în Rm Vâlcea.

| Rucss777 a răspuns:

Tot timpul mi-a ajuns coletul la o zi distanta, dar e problema cu, curierii, ma enerveaza (cel puțin cei din zona mea) se dau la mine