| Darkshadoww a întrebat:

Cat este transportul pe aliexpress, ce taxe se platesc? Este prima data când comand

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La Aliexpress nu comanzi nimic, ca-i site international, acolo cumperi si platesti pe loc produsul (cu credit cardul, contul bancar sau paypal), ca altfel nu pleaca marfa din depozitul lor, pana ce nu au incasat banii.

Plata marfii contine si plata transportului, sau este calculata la sfarsit cand pui adresa si ei adauga transportul.

Doar daca depaseste $100 vama romaneasca iti va perecepe taxe vamale si TVA la marfa cumparata.

| Darkshadoww explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platesti taxe vamale doar daca produsul valoreaza peste 150 euro

| RaduRobertRO a răspuns:

Cand faci comanda apare in aplicatie, inainte de a face plata.