| barosanu69 a întrebat:

Cate paracetamoluri poti sa iei pe zi? Ma doare o masea, si am luat un paracetamol acum o ora si dupa 5 minute mi-a trecut durerea. Acum dupa o ora si jumatate, incepe sa ma ia iar durerea. Mai pot sa iau alta pastila?

3 răspunsuri:
| Tess a răspuns:

1 paracetamol o dată la patru ore de regulă. Caută hârtiuța ca să fii sigur, scrie pe ea cred. Nu-mi amintesc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu fi debil. Ia si maninca vreo doi catei de usturoi. Un antiinflamator excelent care cu siguranta nu o sa te omoare cum o poate face paracetamolul. No joke. https://en.wikipedia.org/wiki/Paracetamol_poisoning

| minrest a răspuns:

Se ia maxim trei pe zi, unul la patru ore. Mergi la dentist.