| Florentina63751 a întrebat:

Cate perechi de incaltaminte trebuie sa aiba o fata/femeie?

Răspuns Câştigător
| AyameSte a răspuns:

Eu iti zic pe sezon: vara minim 7, iarna 5 ajung daca nue sti pretentioasa, in toamna aici se schimba treaba: 9 +/- 1 ar fi suficiente zic eu, si primavara, primavara e mai frumos, primavara cat de multe iti permiti, atunci e cel mai buna anotimp sa incepi etalarea pantofilor

8 răspunsuri:
| Rose3 a răspuns:

Cate isi permite si isi doareste ea.happy

| mixxjim a răspuns:

Aici nu e cu trebuie, e cu poate laughing cat de multe poate adica. in orice caz, din punct de vedere medical este indicat ca oricine - si femeie, si barbat - sa aiba minim 3 perechi de incaltari la cele inchise (pantofi, ghete, cizme, adidasi, ce poarta) pentru ca incaltamintea are nevoie sa se aeriseasca cel putin o zi nepurtata in special daca se sta cu ea in picior mult timp pe zi, la servici sau scoala. daca poarta o singura pereche zi de zi multa vreme dincolo de faptul ca prinde un miros ingrozitor se dezvolta si tot felul de ciuperci si alte chestii care ataca piciorul si unghiile pentru ca transpiratia piciorului nu are timp sa se usuce, mediul umed si intunecat din pantof fiind propice pentru dezvoltarea ciupercilor, fungilor, microbilor etc.

| rutanklan a răspuns:

O mie. Ca sa aiba ocupatie cand vrem sa neuitam la meci!

| anonim_4396 a răspuns (pentru rutanklan):

Bine,da' ne cumparati voi o mie de perechi de pantofi?
Asta ca sa va lasam linistiti la meci...

| trolololo a răspuns:

Fara număr, dacă te dau banii afara din casa.

| DushulRece a răspuns:

| scumpik45 a răspuns:

Cate isi dorestehappy

| TePupiic a răspuns:

Cat cuprinde!