| anonim_4396 a întrebat:

Cati bani "arunci" pe haine?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Nu m-am gandit niciodata, sincer o cam iau razna cand sunt reduceri, cumpar tot ce vad laughing si de multe ori asazisele haine stau cu eticheta pe ele cateva luni. Cand imi aduc aminte le scot eticheta doar sa nu le vada iubi ca iar face criza laughing. EL zice ca imi cumpar prea multe haine, EU ii zic ca nu am in ce sa ma imbrac, stii tu. laughing

18 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Eu am dat luna asta pe niste cizme 200 lei, si pe haine 150 lei.

| cretzufinish a răspuns:

Fara numar laughing

| Bacemi a răspuns:

De obicei cumpar haine atunci cand chiar vad ceva special. Dau bani pe haine in functie de cate alte cheltuieli am. De obicei salariul fuge destul de repede pe alte lucruri. Cumpar de cateva ori pe an, nu merg ca altii zilnic sa vad ce mai gasesc.

| inna a răspuns:

In limita stocului disponibil laughing.

| xibalba a răspuns:

Prea putini pentru a fi scrisi aici. Imi iau haine destul de rar, si experienta mi-a aratat ca de multe ori cand cumperi haine de firma, cumperi "firma", nu calitatea. In rest, imi cumpar haine doar cand am maxima nevoie de ele. Nu sunt genul cheltuitor, dar investesc ceva bani in incaltamintea de calitate, pentru ca o pereche de adidasi de piele ma tin cativa ani. Deci e ok.

| antonia09 a răspuns:

Buna,

In momentul de fata arunc cam 150 euro saptamanal pentru a cumpara haine fetitei mele. Fiind in continua crestere ma pregatesc sa am hainute ceva mai mari pentru viitorul apropiat, ea fiind printesa din poza.
Pa, pa

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Imi iau la kilogram de la socond laughing
Glumeam.nu foarte mult.intr'adevar hainele care mi le'am luat si imi plac mult sunt second hand da nu la kg laughing. deci stric destul de putini pe acesta.am ce face cu banii nu numai sa'i arunc pe haine straight face

| Ecaterina a răspuns:

Multihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Paris a răspuns:

In primul rand, banii pe haine nu se numesc bani aruncati. In al doilea rand, destul de mult, si daca as avea as cheltui si mai mult big grin

| DrViorel a răspuns:

Atat cat simt ca este necesar. Si nu ii consider aruncati, adica nu ii beau si fumez apoi ii,, elimin". Ci hainele le port, imi place sa pot in fiecare zi alte haine. Nu ca am o tenta de fita, dar lucrand si in modeling cat de cat stiu cums a ma imbrac. Buna intrebarea!

| Piscotel a răspuns:

Uneori cheltui pe haine mai multi bani decat am. Nu am considerat niciodata ca-i „arunc".

| ☼loli☼ a răspuns:

Hainele si cosmeticele sunt unele din cele mai bune investitii, parerea mea! Daca ai si bun gust, alegerile facute iti pot da incredere si poti iesi in evidenta, nu ca numai asta conteaza happy Ideea e ca mie imi place sa cumpar, e o terapie si niciodata nu am suficiente haine... consum cam 500 de lei pe luna.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nuj sigur laughing)).
Cum vad ceva care imi place il cumpar, nu ma uit la pret tongue.

| gossipgirl a răspuns:

Multi... Avand in vedere ca o data pe luna ma duc in alt oras pentru a-mi lua haine.Intelegeti voi...nu am chef sa vad pe strada o pers cu aceleasi haine ca ale mele! Si in plus, in orasul meu nu sunt atatea brand-uri ca in acel oras, deci acolo, chiar am de unde sa-mi aleg happy
Dar nu ii ''arunc'' happySunt multumita de ceea ce-mi cumpar si na... cateodata ''haina il face pe om''(first impression)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu consider ca "arunc" banii pe hainele pe care le cumpar pentru ca sunt mare si prefer sa-mi cumpar calitate si nu cantitate. Si cand ti-ai "gasit" stilul, problema ne se mai pune. Cel putin la mine.
Pe de alta parte imi place si ma simt bine numai cu doua marci de haine. La fiecare inceput de sezon ma duc cu valiza si-mi iau ce-mi place. Scump, e adevarat, dar calitatea nu se discuta. Pastrez haine de 5 ani, de exemplu, le port, le spal si tot perfect arata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este cea mai proastă investiție!
Pa, pa.

| feroceboy4u a răspuns:

Nu haina face pe omwinking