| Andrei20167 a întrebat:

Ce as putea sa-i iau mamei mele de 1 martie? Am 13 ani. Sa nu fie ceva foarte scump, și să se poata gasi la un magazin normal, nu la mall etc. pentru ca nu am cum sa ajung.

13 răspunsuri:
| Bulboacă10Teo a răspuns:

Eu zic ca o varianta foarte buna ar fi un buchet de flori. La florarii cu 25-30 lei ar trebui sa gasesti ceva fain. Daca ti se pare prea scump nu-ti face griji, gasesti pentru toate buzunarele.

| Horologer a răspuns:

Dragut din partea ta.E intai martie asa ca, ar fi bine sa ii cumperi un martisor, gasesti si ieftine si scumpe.Si un buchet de flori poate?

| Andrei20167 explică (pentru Horologer):

Da, dar eu nu pot sa ma duc singur până la florărie. Imi trebuie ceva care se poate gasi la un magazin normal.

| Horologer a răspuns (pentru Andrei20167):

Floraria este un magazin destul de normal sa stii, gasesti la tot pasul oriunde te-ai afla.Cum am zis poti cumpara si un martisor, e 2 lei.Gestul conteaza si mama ta o sa il aprecieze, deoarece e de la tine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

O zambila la ghiveci.

| Violleta2022 a răspuns:

O floare sau un martisor, asta se ofera de 1 Martie!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi daca nu poti cel mai bine nu îi i ei nimic, o sa inteleaga ea ca ai vrut dar nu ai putut.

| Kostzy5 a răspuns:

O floare, dar in ghiveci ca rezista mai mult si un martisor.Eu cand eram de varsta ta ii luam 2 prajituri de la cofetarie pentru ca mama oricum nu poarta martisor.

| Victoria18 a răspuns:

O floare la ghiveci... si cu o broșă cu șnur. Sa nu iei fara ghiveci ca n-are ce face cu aia ca se ofileste si la gunoi cu ea. Dar gasesti la 19-20 de lei daca nu mai puţin set cu deodorant sau parfum, cu sampon sau balsam, si ce mai are el.

| alina2k18 a răspuns:

Ce poti sa ii iei?
1milion din portofelwinking

| Legion7X a răspuns:

O cutie de bomboane de ciocolată umplute, și banane cred ar fi ok sau niște prăjituri de la cofetărie aromate+ o sticlă de cola face toți banii în rest important este să fie mulțumită.
Însă va fi mulțumită și îndulcită.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Legion7X):

Banane? Da ce merge la spital?

| Legion7X a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Îi poate lua ce vrea chiar și o brățară de argint dacă dispune de o sumă mai consistentă sau un pulover or ceva mai scump depinde de buget.
Iar Prăjiturile + bananele, portocalele, ananasul care sunt fructe foarte bune se poate face un coș alături de o floare și mama va fi bucuroasă că doar le consumă nu se uită la ele.