| sigmanet a întrebat:

Ce consola de jocuri ati alege intre Wii vs. Xbox360 vs. Sony Playstation 3 si de ce?

9 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Am avut ps3 si acum am wii, dar wii-ul e mai tare de 10 ori decat astea mai ales ca acum mi-am luat inca un joystickbatting eyelashes

| asko a răspuns:

Xbox 360, jocuri multe, foarte multe chiar, consola poate fi modata, nu stiu fiabilitatea cum mai e acum, wii are jocuri ok, inovative, fun de jucat, ceva nou si fresh, deja e pentru un alt fel de gamer, vezi wii fit, etc, playstation 3 nu e numai o consola, cred ca sunt cei mai buni in console, au ales blue ray discs prea devreme insa, jocuri relativ putine pentru consola fata de xbox, pretul a mai scazut la ps3, as alege xbox desi imi place ps3 si as juca si wii cu placere, daca e sa fie numai unu xbox pentru care are multe jocuri, pret, modare

| lili24 a răspuns:

Le am pe toate, am inceput cu playstation 3, apoi mi-am luat xbox360, ultimul fiind wii. Daca esti o persoana care stie sa valorifice din toate punctele de vedere timpul petrecut in "compania "unui astfel de joc, eu zic ca sunt f bune toate. Daca vrei ceva mai serios si mai sofisticat, mai palpitant, cumparati wii. Dar crede-ma pe cuvint, cu oricare dintre ele, poti sa ai fun, alegindu-ti jocurile dupa preferinta ta. Bine, acum mai este si un aspect, cel al banilor, numai tu stii care dintre ele ti le poti permite.

| hrdcore a răspuns:

Eu am facut alegerea perfecta (PS3)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigmanet, pentru mine ierarhia sta in urmatorul fel, in ordine crescatoare wii, xbox360.playstation 3! te intrebi dc, ei bine hai sa ne gandim...wii...consola de jocuri particulara(ca si celelate), jocuri putine sau din ce in ce mai putine, xbox 360 aceeasi chesti cu jocurile...numai ca aici e mare concurenta intre locurile 1 si 2, dupa parerea mea.asta e clasamentul corect, playstation a fost intotdeauna o consola de jocuri foarte cautata pentru cei care vor sa incerce alta platforma dect pc'urile! pentru mine unu pc a ramas si va fi intotdeauna gammerul traditional! Bafta!

| cd92 a răspuns:

Pai eu am un playstation 3 si un psp, la ps3 nu imi place ca se consuma bateriile la controlere prea repede si dupa aia trebuie sa stai sa le incarci, in rest e ok jocurile merg bine nu se blocheaza, cat despre psp unele jocurile sunt chiar naspa in rest nu imi place plasticul din care e facut, e unul din ala care retine amprente, si nu imi place ca trebuie sa stau sa fac conversie la filme in mp4, alte fisiere video nu citeste. Daca mi-as mai cumpara ceva cred ca ar fi un wii

| Dackvareder123 a răspuns:

Vad ca majoritatea spun Wii. Eu unul nu as putea alege intre xbox360 Si PS3 Conteaza ce tip de gamer esti. Ex. Pt online-PS3 deoarece e gratis, Miscare si amuzament-Xbox mai precis Kinnect

| madamanu a răspuns:

As alege Wii, pentru ca nu e monoton si pentru ca iti mai pune corpul in miscare. Bineinteles asta doar pana cand va fi pus pe piata proiectul xbox Natal. (Proiectul xbox Natal: http://www.cotidianul.ro/jocurile_viitorului_prezentate_la_e3-86962.html)

| andrei17v1997 a răspuns:

Am avut ps2, si acum am un wii.Sunt foarte multumit de el, poti sa navighezi pe internet, poti sa il modezi si sa rulezi jocurile de pe un hard disk extern, stick sau dvd, poti sa iti cumperi un ''classic controler'' care seama destul de mult cu cel de la ps2, mai ales modelul pro, poti sa joci jocuri de gamecube si multe alte chestii ''cool''.