| Legion7X a întrebat:

Ce folie folosiți pentru fierbere in special la carne sau chestii gatite? Mă interesează să reziste la fiert.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Apa fierbe la 100 grade.
Folia alimentara transparenta rezista la temperaturi peste 160 grade.

| Legion7X explică (pentru Bula):

Ce folie folosești?

| Bula a răspuns (pentru Legion7X):

NU folosesc folie pentru fierbere!
Pentru fierbere folosesc cratita, cu- sau fara capac (uneori "cucta" = vas cu presiune).
Folie (de aluminiu) folosesc la fripturi, la acoperirea tavii, pentru inabusire.

| darrio2007 a răspuns:

Folie? Pui carnea in oala cu apă si o fierbi.

| darrio2007 a răspuns (pentru Legion7X):

In acest caz folia se foloseste pentru ca parizerul sa-si mentina forma. Tu nu ai precizat asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mațe de porc.

| Wr3nch a răspuns:

Folie pentru fiert? Nu am auzit de asa ceva lul. Oala si capac for the win.

| Legion7X explică (pentru Wr3nch):

Da, sunt folii care rezistă și la fiert. De ex când faci un salam de casă etc

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Legion7X):

Membrana? cum sunt alea pentru carnati?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Legion7X):

Pare a fi folie obisnuita de bucatarie. Sebi a spus ca poate fi pusa in doua.
Insa pentru siguranta poti lua membrana pentru toba (se umple mai usor)S
Sau intreba-l pe Sebi in postare.

| Legion7X explică (pentru Fatamuntilor):

A spus in commentarii este o folie care rezistă la temperatura de fierbere. In fine.

Răspuns utilizator avertizat