| Dragos_Dobrescu_1994 a întrebat:

Ce înseamnă bon nefiscal?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

" a spus Dragoş Mirescu, de la ECR Systems SRL... Orice casă de marcat poate scoate şi bonuri nefiscale, dar acelea sunt informative, cum ar fi raportul de verificare la sfârşitul unei zile de lucru, sunt pentru uzul intern al deţinătorului casei de marcat. În nici un caz astfel de bonuri nu sunt pentru clienţii care cumpără din magazin."

Mai multe detalii:
http://www.gds.ro/Actualitate/2010-12-20/O+noua+forma+de+evaziune/