| costinvlad a întrebat:

Ce laptop sa imi cumpar pana in 420-430 euro? As vrea i3/i5 cu placa video dedicata care sa aiba 60+ fps. Si cu LAN/WLAN bun. Daca se poate FreeDOS.

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Salut! Te sfătuiesc să achiziționezi acest laptop : https://www.pcgarage.ro/......os-black/, este singurul cel mai ieftin din gama aceasta cu adaptor wifi ac (ac-ul ii oferă viteze de până la 16g/s, deci să nu-ți faci griji de wifi, pentru că vei avea toată viteza pe care furnizorul ți-o oferă, iar conexiunea lan ajunge până la 1gb/s, sper doar sa ai router cu standard ac.
Costa 2349 lei, dar se merită;)
Ai i5, 8g ram ddr4. Ii mai poți adăuga tu 4 g ram, suportul maxim este de 12 g.

În caz că te hotărăști să-l cumperi, instalează Windows 10. S-ar putea să existe incompatibilități între drivere daca instalezi alt Windows, pentru că este un procesor Kaby lake.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

In locul tau mi-as lua unul sigilat de pe olx.o sa economisesti cam 1000 de lei, daca nu mai bine