| anonim_4396 a întrebat:

Ce magazine pentru shoping online cunoasteti? as dori sa cumpar cateva componente pentru pc si nu stiu daca sunt de incredere, am auzit ca produsele nu sunt sigilate, formularele pentru garantie nu folosesc la nimic .mersi

Răspuns Câştigător
| Midnight Rain a răspuns:

Pentru componente eu am folosit cu succes www.dc-shop.ro (divizia online a magazinului Depozitul de Calculatoare) cat si www.upshop.ro (divizia online a UltraPro). Am mai comandat un sistem complet si de pe www.intend.ro - din Cluj, printre cele mai competitive preturi de pe piata, din experienta mea.
In orice caz, daca faci cumparaturi online, conform legii, ai dreptul sa returnezi marfa in 10 zile lucratoare daca nu iti convine ce ai cumparat, indiferent de motiv, nu trebuie sa fie defect. Ei sunt obligati fie sa-ti returneze banii, fie sa ti-l schimbe cu alt produs la alegerea ta. Eu asa am procedat cu un monitor luat de la upshop. Nu imi placea cum afisa culorile si l-am returnat, cerand alt model in schimb.

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Poate aici http://www.shopit.ro/despre-noi/

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Www.emag.ro
www.kumparaturi.ro
De astea doua sunt sigur. De la primul mi-am luat multe produse si nu am avut probleme. Al doilea a fost facut de firma unde lucram si cunosc cum sunt proprietarii: sunt manageri buni, si nu permit sa isi faca reclama proasta.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu cumpara de la www.upshop.ro. Nu pot sa iti spun motivul din motive de confidentialitate, dar asteapta cateva luni si o sa vezi ca am dreptate.
Ar fi bine sa ai grija si cu ce cumperi de la dc-shop.ro, se cam clatina firma, daca nu o preaia flamingo, dupa cum se anunta, o sa fie naspa cu garantia.

| adi_7507 a răspuns:

Unde ai auzit asa ceva?!
Personal recomand Vexio ( www.vexio.ro ) sau eMag ( www.emag.ro )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de la cei de la emag.ro am calculatorul si mi-am mai cumparat diverse. Sunt seriosi, sunt destul de cunoscuti si au si service.