| anonim_4396 a întrebat:

Ce markere evidenţiatoare bune ştiţi? (nu vreau să se vadă culoarea şi pe spatele paginii)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste hartie de calitate, de cel putin 80 grame, semilucioase (pentru xerox)!

Prin hartiile subtiri, de slaba calitate, cerneala imprimantei sau a marker-ului se absoarbe si patrunde usor pana la suprafata opusa, unde se va vedea.

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca nu exista asa ceva. Daca vrei sa nu se vada pe spatele paginii culoarea aplicata pe fata paginii, iti recomand sa iti cumperi markere evidentiatoare care au nuante deschise. De exemplu, eu am un marker turcoaz si nu se observa extraordinar pe spatele pagini.

| WhiteLife a răspuns:

Mie îmi plac mult cele de la Scheieder și nu trec pe cealaltă parte. Depinde acum și de foi (daca le folosești la cărți sunt care au pagini foarte subțiri și se vede), dar in general sunt ok.