| maryy91 a întrebat:

Ce parere aveti de shoppingul pe internet? Credeti ca e mai avantajos?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actiunile care se fac pe internet nu sunt chiar atat de sigure pe cat par, internetul este o unealta cam greu de controlat, din punct de vedere legal.sunt lucruri care nu isi justifica calitatea si realitatea.

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Are si dezavantaje si avantaje.Shoppingul pe internet e mai comod, econimosesti timp si energie, dar risti ca hainele comandate sa nu ti se potriveasca.Eu prefer sa merg singura sa-mi aleg ce-mi place, sa probez, nu de alta, dar chiar e un hobby al meu si'n plus ma si relexeaza.)mai ales cand plec acasa cu sacosa plinabig grin)

| kh1ss a răspuns:

Da. uneori sunt promotii, sau reduceri... si e mai avantajos

| JustMeFlory a răspuns:

Nu neaparat mai avantajos, dar daca este o persoana ocupata sau pur si simplu nu ai chef sa te duci la cumparaturi(mai ales pe caldura care deja a venit)cumparaturile online sunt binevenite! eu una imi cumpar dupa un anumit site haine frecvent pentru ca imi plac si in alta parte nu gasesc...

auran
| auran a răspuns:

Avantajos in sensul ca-ti vin produsele la usa; dezavantajos deoarece nu poti vedea calitatea produselor

| dulshe a răspuns:

In nici un caz, poate e mai iesftin si cand vine aksa iti aduce (de ex) un tricouas care nici macar nu arata la fel k in poza, mie mi sa mai intamplat numai k nu facand schooping pe internet. Stii k la fiecare magazin au reclame cu haine si ce mai au, intr-o revista am vazut niste papuci asa de misto, imi placeau asa de mult, si cand am ajuns la magazin, nici macar nu erau ca in revista(publicitara). Aveau alt material, alta structura( binenteles k in revista nu ii pune defectele)
Chiar nu tias recomanda asa ceva(adica sa faci shooping pe internet)

| Farcas a răspuns:

Mie nu mi se pare asa ok. Mi se par relativ scumpe si au si TVA.Eu prefer mai bine direct din magazine

| ioanaa a răspuns:

Eu prefer sa cumpar din magazin. Recunosc, e mai comod sa comand, dar vreau sa vad cu ochii mei cum arata produsele. Cum sa imi comand o haina, fara sa o probez? De unde stiu ca imi vine bine? Sau mancare, fara sa vad cum arata, cat e de proaspata sau alte detalii?

| vladimir23 a răspuns:

shoppingul pe internet uneori avantajos uneori un dezavantas deoarecwe sunt unii care vand pe net mai mult decat la un magazin normal, pot fi preturi mai mari decat in magazine

| madonica a răspuns:

Internetul e o iluzie iar hainele nu sunt asa sigure( ma refer la culoarea lor la marimea lor)nu corespund niciodata realitatii in schim avantajul este ca poti sa te informezi asupra unui produs ca apoi sa il cauti in oras si sa te poti convinge ca ti se potriveste.Eu una nu fac cumparaturi online imbracaminte

| teutzyk a răspuns:

Este avantajos sa cumperi de pe internet dar cel mai bine e sa cumperi din magazin pentru ca acolo il vezi mai bine, il simti nu stiu cel mai bine e din magazin