| 12Gabriela3456 a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul aliexpres? Va rog, e important!

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

Daca vanzatorul e bine cotat mai mult ca sigur vin. Nu isi risca ei conturile sa nu trimita pt.ca au vanzari prea multe. In plus poti sa platesti cu PayPal si daca e vreo problema deschizi disputa si ii blocheaza contul pana nu rezolva problema. Dureaza cam o luna pana ajung. Daca e valoare mare platesti vama... daca nu...scapi happy.

5 răspunsuri:
| iar99Teo a răspuns:

Poti cumpara tot felul de chinezarii ieftine. Problema pe acest site este sa verifici atent producatorul. Exista posibilitatea sa iei teapa.
Personal prefer ebay-ul tocmai din acest considerent pentru reduci considerabil riscul de a nu primi produsul. Poti sa vezi si numarul de recenzii/calificative a celui care vinde produsul si iti faci o idee mult mai clara daca e sau nu serios.
Practic bifezi free international shipping si gasesti producatorii din tarile asiatice care sunt si pe aliexpress. Bafta!

| 12Gabriela3456 explică (pentru iar99Teo):

Ok,dar comenzile vin neaparat?

| 12Gabriela3456 explică (pentru iar99Teo):

Eu am dat comanda de sticla de protectie pentru telefon, husa din silicon si inca ceva, mi-au spus ca s-au pornit toate 3. Sper sa ajunga.

| iar99Teo a răspuns (pentru 12Gabriela3456):

O luna - o luna jumate maxim ar trebui sa vina. Am auzit si cazuri cand au existat probleme si au sosit produsele dupa foarte mult timp, dar ce-i drept mai rar daca e vanzator serios. Eu tot ce am comandat a ajuns intr-o luna si 2 saptamani maxim.

| 12Gabriela3456 explică (pentru iar99Teo):

Ok merge.

| iar99Teo a răspuns (pentru 12Gabriela3456):

Daca vanzatorul e bine cotat mai mult ca sigur vin. Nu isi risca ei conturile sa nu trimita pt.ca au vanzari prea multe. In plus poti sa platesti cu PayPal si daca e vreo problema deschizi disputa si ii blocheaza contul pana nu rezolva problema. Dureaza cam o luna pana ajung. Daca e valoare mare platesti vama... daca nu...scapi happy.