| Mri28 a întrebat:

Ce părere aveti despre acest produs? https://www.emag.ro/......D5K2Y2MBM/
Dar despre epilarea definitiva? Funcționează? Ati experimentat, ma puteți ajuta cu cateva sfaturi?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Definitiv " este doar un pseudo-termen, în realitate epilarea cu laser nu este definitiva, și dacă este folosita greșit poate dauna serios pielii; orice ar fi, rezultatele nu sunt definitive!, dar știu ca epilarea cu electroliza este definitiva, a apelat un cunoscut la aceasta procedura și nu i-a mai crescut deloc par în zona aceea.
Decât sa apelezi la ceva ce nu este definitiv ca laserul, mai bine te duci la saloane sa te epilezi cu pasta de zahar, sau ceara, aceste proceduri cu timpul îți va rari parul și îl va subția.

| Mri28 explică (pentru anonim_4396):

Evident ca definitiva nu are cum sa fie, ca si la omul mort ii creste parul un anumit timp.
Epilare cu ceara folosesc si aparat…. De la un moment dat nici durerea nu o mai simti… si da într-adevăr se rărește si subțiază firul….

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mri28):

Ai omis și unghiile,scuzele sunt acceptatehee hee
Ma bucur ca ești de acord cu mine,eu am sesizat de la prima epilare,de atunci insa,, nu mai m-am epilat, ii las pe cei cu glezne goale sa aleagă aceste metode.
Da, țin minte ca durea ca naiba, îmi semnasem singur programarea ororii happy la o fata însă e nașpa sa vezi par, chiar scârbos, se mai întâmplă să crească par excesiv la femei din cauza hirsutism-ului.