| Robeeert1 a întrebat:

Ce părere aveți, este adevărat anunțul acesta de pe olx? Pe eMag costă 1500 lei iar pe Olx nou este 1300 lei. https://m.olx.ro/......cIj4m.html

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru 200 lei eu nu m-as zgarci. Pe internet este telefon si cand iti vine acasa poate fi o caramida. Ce inseamna la el sigilat cand el l-a fotografiat pe masa? Daca vrei sa iei unul mai ieftin ia dintr-un magazin second hand. Ai si garantie si siguranta ca nu-i defect.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asa, si? Cel mai probabil e furat sau luat pe puncte de fidelizare/abonament de cineva care il vinde pentru ca are deja un telefon. Iar legat de garantie... haha.

| Wr3nch a răspuns:

Da. Pro tip: cand cumperi ceva si ii desfaci ambalajul pierde automat o parte din valoare, de obicei 10% sau 15% din pretul initial. Doar cele sigilate ar trebui sa fie vandute la pret de magazin.

| Robeeert1 explică (pentru Wr3nch):

Păi vânzătorul spune că este sigilat deci de ce e cu 15% mai ieftin?

| Wr3nch a răspuns (pentru Robeeert1):

Pentru ca, dupa cum zice si GabiDumitrescu probabil e luat pe naspa si vrea sa scapa de el. Nu pot garanta ca va merge, eu am luat mereu produse second si m-au tinut atat cat am platit pentru ele, deci nu am avut ce reprosa. Aici depinde daca preferi siguranta unei garantii de magazin versus un pret relativ mai mic.

| yonutu555 a răspuns:

Da! Eu cumpar mereu dupa olx nu am luat teapa niciodata, pe langa faptul ca mai poti negicia la aia 1300lei dar sa aiba garantie factura si bonu daca nu dai mai putin 10mil 9 depinde cat de bine negociezi si de ala cat mai lasa, nu uita sa ceri verificare la livrare ai 5 min sa verifici daca e in tipla daca e ce ai cumparat, si nu are ce sa se intample, si daca ar fi sa se intample ceva ai numele adresa lui plus mai faci si o sesizare la domnu curier ca nu a fost conform.