| RockLegend a întrebat:

Ce parere avetidespre cumpararea unui obiect scump prin ramburs?
E teapa?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de unde si de la cine il cumperi. Daca este de la un magazin serios este in regula, de la o persoana fizica ar putea sa fie si teapa. Numai bine!

| Minks a răspuns:

Daca livrarea se face prin curier si curierul iti permite sa deschizi coletul si sa il verifici, de ce ar fi teapa?!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cumpar de la firme cunoscute prin ramburs (eMag, connectica, etc). De la persoane nu poti sti. E ca la loterie. Am cumparat si eu oadata dar am avut noroc.

| OaKi12 a răspuns:

Ce teapa sa fie daca tu vrei sa cumperi ceva, in ramburs adica sa dai banii cand iti ajunge coletul acasa sau la posta, sau sediul curierului? tu dai banii si el iti da coletul, bine depinde de unde cumperi ca poti cumpara de la o firma falsa care iti da alt ceva in pachet. Funda te rog, pentru ca ti-am explicat. Te rog vreau sa strang cat mai multe funde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune conditia sa poti verifica obiectul inainte de a achita banii curierului!

| RockLegend explică:

Este vorba de www.actioncamera.ro

Vreau sa cumpar o camera point of view

| Dragon01 a răspuns:

Depinde de unde si de la cine il cumperi dar ii poti spune ca vrei cu desfacere si il trimite in asa fel incat il poti intai desface si apoi achita.si oricum ai adresa lui daca e ceva.winking