| victor1995 a întrebat:

Ce parfum este asemănător cu Lady milion?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai ceva asemanator original nu vei gasi pentru ca fiecare producator de astfel de parfumuri foloseste un anumit patent sa-i zic asa, daca un alt producator se apropi de aceleasi note de compozitie in proportie covarsitoare ar insemna ca-l copiaza pe primul.
Poti gasi asemanator doar reproduceri de acelea din magazine tip parfumerii care reproduc la sticlute (vrac) cam toate parfumurile consacrate.
Eu imi incarc adesea de la parfumerii satul sa dau 200-300-500 de lei pe 50-100 de ml, asa ca refilez cu parfum cand doresc si in ce cantitate doresc, in plus la unele parfumuri poti adauga si esenta, iar 3 ml de esenta de parfum de acesta refil fac sa persiste mirosul aproape cat parfumul original.
Costurile sunt undeva la 30 de lei /30 ml parca si pot urca, alt pret va fi la 50 de ml, altul la 100 ml... oricum e o alternativa mult mai ieftina la parfumurile originale, eu unul fac asta pentru ca in 1 data pe saptamana imi iau alt parfum de acesta.
Acum mi-am incarcat cu replica dupa Aqua di Gio si vreau sa zic ca nu doar ca se apropie dar persista mai bine decat originalul.
Cel mai mult am folosit Armani original in trecut de aceea imi pot da cu parerea.

2 răspunsuri:
| Directioner99 a răspuns:

Lady million fakelaughing))