| Ingognito a întrebat:

Ce site recomandati pentru achizitionarea de componente pc, gen placa video, rami?

4 răspunsuri:
| Alex00717 a răspuns:

Pcgarage, poti cumpara si asamblare daca cumperi pe piese un pc imtreg, dar in general îți recomand sa cumperi de unde gasesti mai ieftin, gen altex, eMAG, etc

| Alex00717 a răspuns (pentru Alex00717):

Am uitat sa spun ca pe pcgarage ai si forum, acolo iti poti rezolva o problema sau poti cere sfaturi pentru upgrade la pc de la persoane care chiar se pricep.

| Ingognito explică (pentru Alex00717):

Pai ma uitam pe pc garage imi place da mi se pare c am scump adica un prieten are o placa video care o vreau si eu si cica am gasit cu 10 mil cam asa dar el a luat un pc cu totul cu 12mil rolling on the floor prea mare diferenta

| Alex00717 a răspuns (pentru Ingognito):

Unele componente sunt mai ieftine pe pcgarage, altele nu, de exemplu eu mi-am luat un rx 580 4gb de pe altex cu 525lei si pe pcgarage era cu 700 minim, totusi placa de baza pe care o am a fost pe pcgarage mai ieftina, acum cauta si tu pe altex, eMAG, pcg, etc si cumpara de unde e mai ieftin