| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon bun pana in 1000lei recomandati? Stiu ca cele mai bune sunt poate de la 3500lei in sus, dar pentru cineva care nu are extrem de multe pretentii si un buget redus e de ajuns un telefon care sa aiba memorie destul de buna pentru aplicatiile de baza si in restul poze si fisiere pdf (daca esti studenta si iti trebuie sa descarci multe cursuri), va rog.

Răspuns Câştigător
| Anonim0506 a răspuns:

Am Huawei p smart 2019 din luna februarie 2019 și funcționează impecabil. Pe atunci costa 1000 lei, acum îl găsești la 750/800 lei. Și da, are servicii google și toate cele necesare.

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ei, prostii. Sint o gramada de telefoane excelente pana in 1000 RON. De pe la 2500 RON in sus deja dai bani doar pe moft si bragging rights, nimic mai mult. @Kamelia: Vezi ca P30 Lite cam sare peste bugetul ei...
@Alina: Uite o comparatie intre P30 Lite si Redmi 8 Note Pro, pe care ti-l recomand calduros: https://www.pcgarage.ro/compara/1965230,2047150

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pe eMAG gasesti p30 lite si cu 900 si 1000, zic doar asa ca informație

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si asa, tot 8 Note Pro e superior.

| Sofer a răspuns:

Găsești super telefoane pana în 1000 lei. Eu am luat un Huawei p Smart z cu 800 lei de la altex.

| Crackman a răspuns:

Eu am cumpărat a30s si este mai mult decât suficient

| Legion7X a răspuns:

Https://altex.ro/....../SMTA21BK/

3Gb Ram, 5000 mAh, camera principală 48 Mp, camera selfie 13 Mp pret 800 lei

https://altex.ro/......LITEEDSBK/

4Gb Ram 4000 mAh pret 780 lei

https://altex.ro/....../SMTY6PBK/

3Gb Ram bateria 5000 mAh

https://altex.ro/......OTOE6PLRC/

4Gb Ram, mem intern 64 Gb pret 500 lei

https://m.emag.ro/......D40SYWBBM/

4Gb ram, 24 Mp camera principală, 32 mp camera frontală, baterie 3340 mAh pret 900 lei. Emag

Alege! Ca sugestie ține cont de baterie, ram, camera. Cu cât ai mai mulți rami cu atât merge mai fluent. Cu cât este bateria mai mare cu atât te ține mai mult.

| Michaeel a răspuns:

Nu îți lua iPhone. Am avut un telefon asa și îți spun sincer, se strica la fiecare 5 luni. Este scump ca telefon dar la mana adoua găsești la în jur de 1000 de lei. Folosesc Huawei (P9 Lite). Am telefonul de 4 anii și nu am avut deloc probleme cu el, merge perfect și nici nu am dat mult pe el.

| Pantagruel a răspuns:

Xiaomi Redmi Note 9S

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Hei! Sora mea si o prietena foarte buna si.au cumparat Huawey P30 Lite si sunt foarte multumite de el!

| Anonim0506 a răspuns:

Ia-ți Huawei! Sunt super mulțumită de telefonul meu. Înainte aveam Samsung și Huawei e mult mai bun.Ti-as recomanda Huawei p30 lite, insa dacă vrei mai ieftin de atât încearcă Huawei p20 lite (pe asta îl am eu de 3 ani și e superb)

| AndreiMardi a răspuns:

Sincer daca esti studenta ti-as recomanda sa iti cumperi un laptop. El este specializat pentru multitasking ceea ce iti trebuie. Poti descarca multe fisiere indiferent ce sunt (word, powerpoint, pdf) Chiar daca sunt mai scumpe putin va merita te asigur.