| costinvlad a întrebat:

Ce tip de Laptop sa aleg? Cu Video integrat de la AMD Radeon R5/R7, Intel HD Graphics sau video dedicat. De ex daca e mai ieftin laptop cu video integrat si are 8 Gb pot seta placa video sa isi asocieze din Ram 2 Gb? Sau nu merge?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Http://www.tomsguide.com/......0-2gb.html
cica e acelasi

| costinvlad explică (pentru RAY):

Dar daca are placa video integrata tb sa fie onboard ca sa asociez eu memoria ram? Adica sa am 2 Gb de video Ram luati din cei 8 Gb Ram. Sau mai mult. Si as putea debloca toate optiunile/facilitatile bios-ului meu? Este Ami(American Megatrends) la un Asus x55u-sx008d.

| RAY a răspuns (pentru costinvlad):

Nu se poate asa ceva, atunci de ce naiba mai exista placa video dedicata, eu am 16 gb ram

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AMD Radon R7 (ca e model mai nou model dintre astea doua )si amd inseamna advanced micro device. SI NU MERGE VARIANTA TA (P.S. : poti alege si Intel HD Graphics.) happy