| JusTPauL a întrebat:

Cine a mai comandat de pe alibaba. Com? Sunt bune produsele lor?
În cât timp ajuns în Europa?
Trebuie plătit vama sau alte taxe?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din momentul ce site-ul este din Asia este genul de AliExpress, comenzile ajung prin poșta vamală. Taxe se plătesc de la 100 dolari, 19% TVA din valoarea pachetului. Cele care nu trec suma de 10$ nu se plătesc taxe.
Livrarea până în Europa depinde de ceea ce selectezi tu înainte să fie făcută, posta rapida, posta normală, curier. Pot face între 3 săptămâni-6luni.

| Violleta2022 a răspuns:

Produsele dupa alibaba, aliexpress, amazon si 80% ebay - sunt facute in China.
Asadar, nu poti conta pe produse de calitate, fiind foarte slabe calitativ.
Daca produsule cumparate depasesc suma de $100 va trebuii sa platesti taxe vamale si TVA.