| 95021098 a întrebat:

Cine stie cum se listeaza o comanda de pe aliexpress?
Am comandat mai multe produse pe care le-am luat de la posta vamala in 2 transe si de fiecare data vamesul imi spunea sa listez comanda altfel nu ma mai primeste (m-a invatat cineva ca imi trebuie doar extrasul de cont-pt ca am platit prin internet banking-ca sa sa arat la vames ca am platit coletul...si vamesul m-a pus ca sa scriu pe extrasul de cont ceea ce contine coletul, data si semnatura)
Cum sa fac ca sa pot lista comanda? (vamesul mi-a zis ca trb sa scrie informatii despre colet, gen greutate, cantitate, etc. ...nu mai stiu exact)
Astept un raspuns de la cineva care are experienta cu aliexpress si stie despre ce vorbesc.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Eu2208 a răspuns:

La sfarsitul tranzactiei( dupa ce ai cumparat ) iti apare o lista cu toate informatiile despre colet. Eu mereu salvez lista ( pe calculator) sau fac screen shot ( pe mobil)
Sper ca te.am ajutat si ca sti ce sa faci data viitoare cand comanzi ceva!
Succes