| Papa_Angelo_Mihai_1997 a întrebat:

Cine stie daca siteul okazii.ro este de incredere, deoarece as dori sa comand o pereche de tenesi de pe el.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,si eu cumpar ma multe de pe okazii.ro. De preferat este sa contactezi telefonic pe cel care iti trimite prin posta sau curierat rapid. Cu posta romana, daca este prompt expeditorul, in maxim 3 zile ajunge coletul.Scri expeditorului in mesaj pe TPU, cum il poti contacta telefonic (NU scrii sau dai date desprre tine in mesaj, deoarece e interzis si poti pierde contul, asa a facut eu dar nu mi l-a suspendat ci doar o avertizare.In fine pentru doar o pereche de tenisi,poti scrie numarul tau in mesajul pentru expeditor,si el te va suna, II dai adresa corecta, el va verifica la posta daca adresa e valida si imediat adoua zi de dimineata va pune tenisii la posta.Tu trebuie doar sa platesti ramburs, costul tenisilor, si eventual taxa postala de 8-10 lei.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul este incredre 100%, insa userul de la care vrei sa cumperi tenesi... nu stiu ce sa spun, uita-te si tu la vanzarile si cumpararile lui, si vezi ce voturi si comentarii are. cu cat are mai multe si mai In ReGuLa, e de incredre

| stroedaniel13 a răspuns:

Da, site-ul este de incredere, daca vrei sa comanzi ceva cel mai bine este sa contactezi telefonic pe cel care iti trimite colet-ul.

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Prin intermediul site-ului Okazii.ro se pot cumpara produse in siguranta. Okazii.ro recomanda tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzatorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.

Principalul avantaj al Garantiei de Livrare este protectia sporita a cumparatorului prin garantarea primirii produsului descris pe site. In caz contrar, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

In cazul in care doriti asistenta in activitatea pe site sau daca aveti nelamuriri, echipa de Asistenta Clienti Okazii.ro va sta la dispozitie pe adresa suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374652944 de luni pana sambata intre orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Nu e de incredere o prietena de-a mea a luat teapa cu asta a comandat ceva si inauntru obiectul acela era rupt. s-a dus la politie sa ii dea in judecata dar politia nu a rezolvat nimic! mai bine iti cumperi tu de la magazin niste tenisi!

| cipri01 a răspuns:

Este serios am luat multe produse de acolo si am si vandut multe obiecte.Te sfatuiesc sa comanzi. Faci cum vrei acum.