| antoniaidk a întrebat:

Cosmeticele de pe aliexpress sunt fake?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu sunt fake pentru ca nu au voie sa se foloseasca de nume celebre din cate stiu eu. Dar da, sunt de o calitate foarte proasta. Ai grija de pielea ta si de corp in general, nu folosi orice chinezarii de cosmetice de proasta calitate si cu substante chimice indoielnice. Mai ales in jurul ochilor. Au fost cazuri in care fetele au regretat amarnic dupa ce s-au ales cu alergii si iritatii grave. Mai bine mergi in DM, Sephora etc. Chiar daca dai ceva bani, iti iei o paleta mare de farduri si te tine mult timp.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Fake"? Nu. Daca sunt calitative? Majoritatea sigur nu. Depinde de produs, dar daca scrie acolo ceva, nu inseamna ca asa si este. Da-ti comanda de ceva ieftin si-o sa vezi, majoritatea au o calitate slaba, dar poate nimeresti ceva bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt fake, dar sunt de calitate foarte proasta!