| anonim_4396 a întrebat:

Cu o luna vechime la locul de munca îmi pot lua un laptop în rate?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul de rate al firmei de unde vrei sa-l cumperi, poate fi si o luna dar, de regula sunt cel putin 3 luni.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Cel putin 3 luni.

| Simpatic a răspuns:

Minim 3 maxim șasă luni trebuie sa ai casa cumperi laptop vorba tiganului

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti. Altex ofera credite cu minim 3 luni muncite si contract permanent.
Oar bancile, cu 12 luni muncite si contract permanent.
Eu spun sa mai astepti sa treci de perioada de proba, ca nu se stie niciodata.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai deja un card de credit / cumpărături - da.
Altfel, nici măcar un IFN nu acordă credit unui proaspăt angajat.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca vrei credit, nu cred ca da vreuna fara minim 3 la locul de munca si contract pe perioada nedeterminata.

Acum, daca firma are ceva conventie cu vreo banca poate iti poti face ceva card de cumparaturi cu conditii bune dar trebuie sa verifici.

| laurentiutirei a răspuns:

De ce sa îţi ei laptop in rate cumparaţi unul sh sau mai bine un pc fix